//
you're reading...
Uncategorized

چند خبر کوتاه از ایران

رای منفی نمایندگان به وزیر پیشنهادی ورزش

 از مجموع 247 رای نمایندگان، حمید سجادی با 137 رای مخالف،87 رای موافق و23 ممتنع با وزارت حمید سجادی در وزارت ورزش و جوانان مخالفت کردند.

بدین ترتیب رئیس جمهور باید فردی را به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان منصوب کند.

به گزارش «فردا»، پس از کشمکش‌های فراوان مجلس و دولت بر سر معرفی وزیر ورزش، سرانجام هفته گذشته رییس جمهور در قالب نامه‌ای -که در آن ۵ ابهام را نسبت به مصوبه مجلس برای تاسیس وزارت ورزش و امور جوانان وارد دانسته بود- سیدحمید سجادی را به عنوان گزینه پیشنهادی خود برای تصدی وزارت ورزش معرفی کرد.

پس از قرائت نامه احمدی‌نژاد، رییس مجلس گفت که این نامه نگاری جدید است معرفی وزیر چند کلمه بیشتر نیست این توجیه تخلف قانونی است.

نمایندگان نیز که این نوع نامه نگاری را توهین به مجلس و وزیر پیشنهادی می‌دانستند، بلافاصله اعلام کردند که به وی رای اعتماد نخواهند داد. البته نمایندگان اذعان داشتند که سجادی فرد مورد اعتمادی برای تصدی وزارت ورزش است اما با روی کار آمدن وی، فشارهایی از سوی برخی جریان‌ها به وی خواهد شد و نخواهند گذاشت که سجادی به کار خود در وزارتخانه ادامه دهد.

گفتنی است شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس در جلسه‌ای که صبح امروز سه‌شنبه برگزار شد، به صلاحیت سیدحمید سجادی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان رأی منفی داد.

احمدی‌نژاد امروز برای دفاع از وزیر پیشنهادی به مجلس آمد و وی را از نیروهای انقلاب و متدین معرفی کرد و گفت: وزیر پیشنهادی ورزش دارای تجربیات گوناگونی در عرصه ورزش است که در این زمینه از ۱۴ مدال آسیایی و همچنین مربیگری در تیم‌های ورزشی می‌توان نام برد.

وی گفت: ایشان ۲ سال معاون سازمان تربیت بدنی بوده و از چهره‌های ورزشی برجسته در کشور به شمار می‌رود. اطمینان می‌دهم چنانچه با نظر نمایندگان سجادی به عنوان وزیر ورزش و جوانان انتخاب شود، کارهای بسیار خوبی در عرصه ورزش رقم خواهد زد.

احمدی‌نژاد خطاب به نمایندگان گفت که «هر رایی بدهید در رفاقت ما با مجلس خللی وارد نمی‌​شود».

ملک‌زاده استعفا کرد/ توقف طرح استیضاح صالحی

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس از توقف طرح استیضاح صالحی به دنبال کناره گیری ملک زاده از سمت خود خبر داد.
به گزارش مهر، در جلسه علنی روز سه شنبه طرح استیضاح وزیر خارجه با 33 امضا اعلام وصول شد. علت تهیه این طرح استیضاح انتصاب ملک زاده به عنوان معاون مالی اداری وزارت خارجه بود.

دقایقی پیش ولی اسماعیلی عضو شورای فراکسیون اصولگرایان مجلس از استعفای ملک زاده خبر داد و گفت: در این صورت استیضاح کنندگان نیز طرح استیضاح صالحی را متوقف خواهند کرد.
بازداشت تعدادی از كاركنان دولت

به گزارش ايسنا، عباس جعفري دولت‌آبادي در خصوص رضايت مردم در رسيدگي به پرونده‌ها با بيان اينكه ميان رضايت ما و رضايت مردم تفاوت وجود دارد، خاطرنشان كرد: تحقيقات دادستاني تعطيل‌بردار نيست و همكاران ما در همه‌ي شعبات دادياري و بازپرسي تلاش مي‌كنند كه تحقيقات در رسيدگي به پرونده‌ها با دقت و سرعت پيش برود. در راستاي انجام تحقيقات پليس، وكلا، كارشناسان و مردم نقش حائز اهميتي دارند.

دادستان عمومي و انقلاب تهران در خصوص پرونده ۶ مدير نفتي با بيان اينكه اين پرونده چندين سال است كه مطرح است، گفت: اين پرونده يكي از مهمترين پرونده‌هاي اقتصادي است و به لحاظ جنبه‌هاي داخلي و خارجي تحقيقات آن به سختي پيش مي‌رود. دليل اين امر نيز اين است كه مبلغ قرارداد بسيار سنگين است و همچنين برخي از مسائل مربوط به كشورهاي همجوار مي‌شود.

وي گفت: به رئيس دادسراي امور اقتصادي و قانون رسيدگي كننده با اين پرونده تاكيد كرديم كه در يك فرجه زماني اين پرونده به نتيجه برسد. بازداشت‌ها نيز در همين راستا صورت گرفته است و حتما احضارهاي ديگري نيز در اين حوزه انجام خواهد شد. البته نتايج بسيار خوبي به دست آمده ولي رضايت‌بخش نيست.

جعفري دولت‌آبادي در ادامه با اشاره به بازداشت ۱۲ نفري كه پيش از اين خبر آن در رسانه‌ها منتشر شده بود، گفت: از اين ۱۲ نفر برخي مرتبط با عوامل دولتي يعني جزء كاركنان دولت هستند. اتهامات مربوط به مسائل مالي است. دو نفر از اين تعداد آزاد شدند و تحقيقات از ۱۰ نفر ديگر همچنان ادامه دارد. البته تحقيقات ما به اين ۱۰ نفر محدود نخواهد شد و كساني كه جرايمي مرتكب شده‌اند حتما تحت تعقيب قرار مي‌گيرند.

وي همچنين پرونده تعاوني مسكن اداره برق را مورد اشاره قرار داد و با اعلام اينكه ۹۰ درصد اقدامات تحقيقاتي اين پرونده انجام شده، گفت:‌ اين پرونده در مراحل آخر كارشناسي است. حدود ۵ نفر در اين رابطه در بازداشت به سر مي‌برند و اميدواريم طي يكي دو ماهه آينده پرونده به دادگاه ارسال شود.

جعفري دولت‌آبادي در پاسخ به سوال ديگري در خصوص حادثه رهاسازي بيماران در حاشيه شهر تاكيد كرد: در يك نظام اسلامي هيچ كس نبايد به دليل عدم توانايي، مورد بي‌مهري قرار گيرد. دادستاني تهران در صورت مواجهه با موارد مشابه موضوع را مورد پيگيري قرار خواهد داد و با مرتكبين برخورد مي‌كند. اين پرونده نيز به دادگاه ارسال شده است و تلاش شد كه مسائل پنهان آن روشن شود.

وي كه دوشنبه شب در يك برنامه تلويزيوني حضور يافته بود، با اعلام اين خبر كه متهمان پرونده مستند «ظهور نزديك است» در چند روز اخير آزاد شده‌اند، گفت: تحقيقات بسيار گسترده‌اي در اين خصوص انجام شد. اميدوارم با رفع برخي نواقص تحقيقاتي، پرونده آماده ارسال به دادگاه باشد البته يكي از متهمان روحاني بود (عباس امیری فر) كه اين بخش در دادسراي ويژه روحانيت دنبال مي‌شود.
* استقبال سرد «نمایندگان» از احمدی نژاد
*
طرح استیضاح وزیر خارجه اعلام وصول شد

استقبال سرد «نمایندگان» از احمدی نژاد

خانه ملت: نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني صبح امروز (سه‌شنبه) دقايقي پيش بررسي رأي اعتماد به سيد‌حميد سجادي براي تصدي وزارت ورزش و امور جوانان را آغاز كردند.
در حالیکه پیش از این هنگام حضور احمدی نژاد در مجلس، استقبال گرمی از وی به عمل می آمد، امروز اطراف جایگاه احمدی نژاد در صحن علنی مجلس خلوت و خالی است.
احمدی نژاد و تیم همراهان وی در هنگام ورود به جلسه علنی مجلس با استقبال گرم همیشگی نمایندگان مردم روبرو نشدند. برعکس، تنها به همراهی دو تن از نمایندگان به ردیف جلوی صحن مجلس رفتند و در جایگاه خود مستقر شدند.
پیش از این عده زیادی از نمایندگان احمدی نژاد را در صحن مجلس همراهی و استقبال می کردند اما امروز احمدی نژاد در جایگاه خود تنها مانده است و هیچ کدام از نمایندگان برای گفتگو در اطراف صندلی وی حضور ندارند.

طرح استیضاح وزیر خارجه اعلام وصول شد

مهر: در پی انتصاب ملک زاده معاون اداری مالی وزارت خارجه طرح استیضاح علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه با 33 امضا اعلام وصول شد.
در جلسه امروز سه‌شنبه مجلس طرح استیضاح علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه اعلام وصول شد.
این طرح 33 امضا دارد و با اصرار استیضاح کنندگان در جلسه علنی امروز اعلام وصول شد.
پیش از این میرتاج‌الدینی به هیئت رئیسه گفته بود شاید این مشکل امروز برطرف شود اما نمایندگان استیضاح کننده اصرار به اعلام وصول این طرح داشتند.

گزارشی درباره تجاوزهای گروهی اخیر به زنان


بررسی تجاوزهای استانهای گلستان، اصفهان و خراسان رضوی از لحاظ تفکیک قربانیان و متهمان در جدولهای جداگانه

خبر آنلاین، امیدسلیمی بنی: بهار 90 از لحاظی، بهار متفاوتی برای دستگاه قضایی و نیروی انتظامی بود. در این فصل، بزرگترین پرونده های تجاوز جمعی در نقاط مختلف ایران، مطرح شد و برخی از آنها روزها به عنوان اصلی ترین اخبار حوزه جرم و جنایت، در روزنامه ها منتشر می شد.

بازخوانی پرونده های مختلف این جرایم نشان می دهد قربانیان، همگی زن بوده و در هجوم های گروهی عده ای از مردان، مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند. هر چند در برخی از این پرونده ها، دستگاه قضایی هنوز به قطعیت نمی تواند نظر بدهد که جرم تجاوز با خشونت یا به تعبیر حقوقی آن «زنای به عنف» به وقوع پیوسته، ولی اکثر این جنایتها نشان می دهد تبانی عده ای از مردان در وقوع جرم عامل مشترک تمام این جنایتها بوده، ولی یک عامل دیگر نیز در روایدادهای پس از این جرایم، مشترک است: اطلاع رسانی ناقص، توام با مصلحت سنجی و بسیار اشتباه در ماجراهای مربوط به تجاوزهای گروهی توسط مقامام رسمی.

به طور مثال در حوادثی مانند جنایت خمینی شهر، ابتدا عنوان شد قربانیان زنهای بی حجابی بودند که باعث تحریک متجاوزان شدند و هیچ گونه رابطه خانوادگی با مردانی که دست و پایشان بسته شده بود، نداشتند، ولی پس از گذشت روزها، جانشین رئیس پلیس کشور، نسبتهای خانوادگی را بین مردان و زنان قربانی در جنایت خمینی شهر، تایید کرد.

در رویداد مربوط به حادثه کاشمر نیز، ابتدا از تریبون نماز جمعه کاشمر اعلام شد تجاوز گروهی در منطقه روستای قوژد از توابع این شهرستان به وجود آمده که دستگاه قضایی در رسیدگی به آن تعلل می کند ولی بعد از مدتی، مقامات رسمی قوه قضائیه با زیر سئوال بردن وقوع جرم تجاوز، عنوان کردند هنوز هیچ دلیلی در پرونده برای این که مطمئن باشند حادثه کاشمر، زنای به عنف است، وجود ندارد.

همچنین در بهار امسال تعدادی از متجاوزان به عنف، در ملاء عام به دار آویخته شدند. از جمله در اول اردیبهشت 90، 4 نفر از متجاوزان به عنف در بندرعباس، اعدام شدند. هفته جاری نیز در سیستان و بلوچستان، 3 نفر به اتهامات مختلف از جمله تجاوز به عنف، اعدام شدند.

در جداول زیر، برخی اطلاعات برخی از تجاوزات گروهی که در بهار 90، به رسانه ها راه یافت، بازخوانی شده است:

نام پرونده

محل وقوع

زمان وقوع

خلاصه پرونده

جنایت تجاوز جمعی

ابتدا عنوان شد روستای اصغر آباد از روستاهای جنوب خمینی شهر واقع در استان اصفهان که بعد از مدتی این مسئله تکذیب شد و پرونده به عنوان جنایت خیابان 45 متری خمینی شهر شهرت یافت

خرداد 90

14 نفر از اهالی خمینی شهر، با حمله به یک مهمانی در باغی واقع در این شهر، دست و پای مردان را می بندند و زنان را به مکان دیگری منتقل می کنند و به آنان تجاوز می کنند. 9 نفر از این افراد دستگیر و 3 نفر متواری هستند. این موضوع، خشم اهالی را برانگیخت و با اجتماع مقابل ارگانهای دولتی این شهرستان، خواستار مجازات عاملان شدند.

جنایت تجاوز جمعی

استان گلستان

اعلام نشده

دختری توسط دو نفر مرد ربوده می شود و پس از تجاوزات مکرر در جنگلهای گلستان، به قتل می رسد.

یک پزشک زن جوان و مجرد در خانه بهداشت یکی از روستاهای بندرگز خدمت می کرد که مورد تجاوز گروهی قرار گرفت. شاکی ابتدا جرایم این افراد را سرقت عنوان کرده و پس از مدتی، اتهام تجاوز وارد کرد که با اقرار متهمان، اتهام، اثبات شد

حادثه کاشمر

روستای قوژد، شهرستان کاشمر، استان خراسان رضوی

اردیبهشت 90

تعدادی از روستائیان کاشمر که حداقل11نفر آنها شناسایی و بازداشت شدند، مزاحم زنی در جاده روستای قوژد می شوند، دادگستری خراسان رضوی می گوید هنوز وقوع زنای به عنف از سوی متهمان ثابت نشده، هر چند امام جمعه کاشمر در خطبه های نماز جمعه، از وقوع تجاوز گروهی در این روستا خبر داد.

جدول مربوط به قربانیان

نام پرونده

تعدادقربانیان

توضیحات درباره قربانی

وضعیت قربانیان

خمینی شهر

10 نفر

این قربانیان مرد و زن اند. اعلام شده آنها 4 زوج و دو خواهر و برادر بوده اند.

قربانیان در یک مهمانی خانوادگی در یک باغ، مشغول شادمانی بودند که با حمله متجاوزان روبرو می شوند. دست و پای مردان بسته می شود و زنان مورد تجاوز قرار می گیرند.

تجاوزهای استان گلستان

دو نفر

قربانی پرونده اول، یک پزشک زن خانواده است.

قربانی پرونده دوم، یکی از دختران ساکن در استان گلستان عنوان شده است

پزشک زن، ابتدا منکر وقوع تجاوز می شود و پس از مدتی، اعلام می کرد متهمان به وی تجاوز کرده اند.

در پرونده دوم، دختر قربانی، مکررا مورد تجاوز قرار می گیرد و پس از مدتی به قتل می رسد و جسدش در جنگل رها می شود

حادثه روستای قوژد کاشمر

یک نفر

شاکی خانمی ساکن کاشمر است که به شغل آرایشگری اشتغال دارد و دارای همسری معتاد و مادر 2 فرزند است

در حال حاضر، این زن به اتهام تجاوز به عنف از اشخاصی که به وی حمله کرده اند، شاکی است.

جدول مربوط به متهمان

نام پرونده

تعداد متهمان

توضیحات درباره متهمان

وضعیت قربانیان

تجاوز گروهی خمینی شهر اصفهان

14 نفر

برخی از متهمان، دارای سوابق شرارت متعدد در پرونده خود هستند. آنها با قمه و چوب به باغ حمله کرده و پس از بستن دست و پای مردان، به زنان تجاوز می کنند و بلافاصله می گریزند.

4 نفر از این افراد در روزهای ابتدای وقوع جرم، دستگیر و بقیه متواری می شوند. پس از تکثیر گسترده عکس و اسامی آنان در منطقه، 3 نفر شناسایی و دستگیر می شود. 3 نفر دیگر نیز هنگام خروج از مرز دستگیر می شوند. یک تن از متهمان نیز به صورت انفرادی در اصفهان دستگیر می شود و بقیه کماکان مخفی هستند.

تجاوزات استان گلستان

6 نفر

در پرونده مربوط به پزشک خانواده، 4 نفر از اهالی یک روستا به عنوان مراجعه به پزشک، پزشک زن روستا را مورد آزار و اذیت قرار می دهند.

در پرونده دوم، دو مرد، قربانی را می ربایند.

6 نفر متهم یاد شده دستگیر شده و به جرایم خود اعتراف کرده اند و در انتظار اجرای حکم به سر می برند.

حادثه روستای قوژد کاشمر

بیش از 11 نفر

با وجود اعلام حدود 18 نفر د رحال حاضر 11 نفر بازداشت و تعدادی متواری هستند تعداد متهمان به صورت رسمی اعلام نشده است.

ابتدا 13نفر بازداشت که 2 نفر آزاد شدند. هنوز این پرونده متهمان شناسایی نشده نیز دارد که گفته می شود متواری هستند.

جدول اظهارات افراد

نام پرونده

نام

سمت/عنوان

خلاصه اظهارات

روستای قوژد و خمینی شهر

ابراهیم رئیسی

معاون اول قوه قضائیه

درباره موضوع کاشمر و خمینی شهر، اراده ای جدی در دستگاه قضایی وجود دارد که برخورد عبرت آموزی صورت گیرد. دستگاه قضایی، مصمم است برای برخورد شدید با این اخلالگران، اشرار و افرادی که مبادرت به این جرایم کرده اند. در زمان کوتاهی وعده می دهم شاهد اجرای احکام الهی باشید.

روستای قوژد کاشمر

قاسم یعقوبی

امام جمعه کاشمر

کسانی که به صورت گروهی ، سازماندهی شده و با سلاح به نوامیس مردم تجاوز می‌کنند مصداق روشن مفسد فی‌الارض هستند. دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باید به موقع وارد عمل شوند زیرا اگر مردم ببینند دستگاه قضا و نیروی انتظامی توان و فرصت این کار را ندارند خود وارد عمل خواهند شد. اگر مردم ببینند در روز روشن به ناموسشان تجاوز می‌شود و کسی نیست که برخود کند. در این شرایط هرج و مرج به وجود می آید که اثرات آن بدتر است. هنوز هیچ کاری برای پرونده نشده و نظرم، همان است که در نماز جمعه گفتم.

خمینی شهر

بابک رزم‌ساز

معاون دادستان تهران

حجاب نداشتن قربانی، توجیه‌گر عمل متجاوز به عنف نیست. اگر پدیده‌ای خشن مانند تجاوز به عنف را به نداشتن حجاب قربانیان منسوب کنیم، نوعی بدآموزی را در جامعه ترویج کرده‌ایم و به زبان آوردن چنین دلایلی، در واقع جفا به تمام نگاه‌های علمی و کارشناسی به عوامل پدیدآورنده جرایم است. نداشتن حجاب قربانی، توجیه‌گر عمل تجاوز به عنف نیست و طرح این قبیل مطالب باعث می‌شود هر کس عمل خودش را با توجه به نداشتن حجاب طرف مقابل، توجیه کند و به این طریق از زیر بار مجازات رها شود.

روستای قوژد

حسن شریعتی

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی

ما 13 نفر متهم را بازداشت کردیم و 2 نفر کاملا در روزهای اول بررسی بیگناه بودند و آزاد شدند. 11 نفر هم اکنون بازداشتند. تاکنون ثابت نشده که این افراد تجاوز به خانم شاکی کرده و یا زنا حتی توسط یک نفر به وقوع پیوسته. در پرونده هنوز هیچ دلیل و مدرکی وجود ندارد. البته تعدادی از متهمان که در مراحل بعد معرفی شدند، الان متواری هستند و ماموران انتظامی در پی بازداشت آنها هستند.

حادثه روستای قوژد

مجید ابهری

رفتار شناس و محقق قضایی

11 نفر از جوانان روستایی بین 18 تا 23 سال، قربانی را دوره می کنند و 3 یا 4 تن از آنان به این زن تجاوز می کنند .

حادثه خمینی شهر

موسی سالمی

امام جمعه خمینی شهر

البته آنها هم که مورد تجاوز قرار گرفته اند آدم های علیه السلامی نبوده اند، این ۱۴ نفری که فقط ۲ نفرشان خانواده بوده اند برای پارتی به شهر ما آمده بودند و با شراب خواری و رقاصی یک عده دیگر را هم تحریک نمودند که باید در جای خودش به این جرایم هم رسیدگی شود

حادثه خمینی شهر

سرهنگ حسین حسین زاده

رئیس پلیس آگاهی اصفهان

اگر آنها (قربانیان) لباس مناسب داشتند شاید اینطوری نمی‌شد. پلیس اعتقاد دارد که بسیاری از بزه‌دیدگان، خود موجب بروز پدیده مجرمانه می شوند، به طوری که اگر در این حادثه خانم ها حد اقل حجاب را در این باغ رعایت کرده بودند، شاید مورد آزار و اذیت قرار نمی گرفتند.

درباره جنایات گلستان

احمد فاضلیان

رئیس کل دادگستری گلستان

برای جنایات گلستان، در استان دادگاه ویژه تشکیل و رسیدگی فوق العاده انجام شده است. ما مجری قانون هستیم و افراط و تفریط های ماموران قانون را نیز قبول نداریم.

جنایات گلستان

عباس پوریانی

دادستان گلستان

پرونده متهمان در شعبه سوم کیفری استان در حال رسیدگی است که پس از قطعیت اتهام و تکمیل مستندات، حکم اعدام درباره آنها اجرا خواهد شد. به زودی شاهد اجرای حکم افراد خاطی و متجاوزین به عنف در استان خواهیم بود.

About arianzolfaghari

I am journalist/Photograph from Iran.

گفت‌و‌گو‌ها

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

آرشیو اخبار روز لطفا روی تاریخ روز کلیک کنید

جون 2011
د س چ پ ج ش ی
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

آمار بینندگان وب نوشت

  • 322,629 آمار کل بازدیدکنندهاتا این لحظه

مصاحبه آرین میرذوالفقاری با تلويزيون زندانيان سياسى- ويژه اول مى و كارگران زندانى- ٢۸اوريل ٢٠١٣

آرین میرذوالفقاری: تنها به آزادی وطنم می اندیشم .

برای مشترک شدن در این وب‌نوشت از راه رایانامه و دریافت آگاه‌سازی درباره‌ی نوشته‌های تازه، رایانشانی خود را وارد نمایید.

به 5,072 مشترک دیگر بپیوندید

آرین میرذوالفقاری :سه شنبه های اعتراضی در مقابل سفارت ننگین جمهوری اسلامی در استکهلم

آتش زدن عکس خامنه ای و خمینی استکهلم توسط مخالفین جمهوری اسلامی جمعه ۱۴ ژوئن ۲۰۱۳

آرین میرذوالفقاری : مراسم باشکوه روز جهانی کارگر ، یک مای ، سوئد 2013

مصاحبه آرین میر ذو لفقاری با مردم تی وی

تظاهرات جهانی جهت آزادی زندانیان سیاسی 5 نوامبر 2011

به فیس بوک من خوش امدید

لطفا از فیس بوک من دیدن فرمائید

صفحه تویتر من

ما را در تویتر دنبال کنید

یوتیوب من دیدن فرمائید

اخرین خبرهای ایران

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: