//
you're reading...
Uncategorized

نزاع کلامی لاریجانی ها با احمدی نژاد,,, برادران «فرهیخته» در برابر «لات سیاسی»

ندای سبز آزادی ، بهار یکتا : همزمان با تهدیدهای مکرر احمدی نژاد برای واگویی اسراری که در سینه دارد، برادران لاریجانی که ریاست دو قوه کشور را بر عهده دارند به مصاف با این «برگزیده رهبری» رفتند. بنظر می رسد تلاش لاریجانی ها در نشستهای متوالی سران قوا برای وادار کردن این نزدیکترین فرد به آیت الله خامنه ای به سکوت بی نتیجه بوده است.

سینه پر راز صادق لاریجانی

صادق لاریجانی هم که این روزها به صف مخالفان احمدی نژاد پیوسته، یکی از «عراقی زاده » هاست که به گفته خودش یک سال و نیم بود که به ایران آمد. این روحانی شصت و یک ساله در سخت ترین دوران، زمانی که پس از انتخابات مهندسی شده ریاست جمهوری فعالان و کنشگران سیاسی و مطبوعاتی با اتهامات واهی «جنگ نرم» و «انقلاب مخملی» در حبس بودند توسط آیت الله خامنه ای به این سمت برگزیده شد.

حضور وی از همان ابتدا با مخالفتهایی رو به رو بود و برای کسانی که وابستگی وی به بیت آیت الله وحید خراسانی را می دانستند، پذیرفتن این سمت از سوی وی علامت سوال بزرگی بود که تاکنون پاسخ داده نشده است.

صادق لاریجانی همچون برادر بزرگترش علی که ریاست قوه مقننه را عهده دار است، دل خوشی از مردان احمدی نژاد ندارد و از همان ابتدای کارش پرونده محمدرضا رحیمی را روی میز داشت. تهدیدهای رییس دولت منتصب رهبری در جلسه خصوصی، این برادر لاریجانی ها را واداشت تا پرونده این مهره بانفوذ احمدی نژاد را به بایگانی بسپارد و به رغم وعده های مکرر دو سال گذشته برای حفظ آبروی جواد لاریجانی سکوت پیشه کند.

صادق آملی‌لاریجانی بارها از تخریب قوه قضاییه توسط ریاست قوه مجریه انتقاد کرده است و بر این باور بوده که این نهاد فقط وظیفه خود را انجام می دهد، وظیفه ای که به مذاق عده ای خوش نمی آید. او بدون اشاره به فراخوانی مردان تیم احمدی نژاد اظهار می کند: مراجع قضایی بنابر وظایف ذاتی خود ممکن است برخی را احضار و یا جلب کنند و برخی بازداشت و محکوم ‌شوند و یا حتی برخی پس از رسیدگی آزاد ‌شوند، این طبیعی است که همه از این دستگاه راضی نیستند ولی معنایش این نیست که دستگاه‌قضایی را زیر سوال ببریم و طبیعی است که بعضی از افراد از نحوه رسیدگی‌ها خوش‌شان نیاد اما این نباید مستمسکی برای تخریب قوه قضاییه بشود.

کدام فلانی؟!

این در حالی است که احمدی نژاد باور دیگری دارد و و بارها با انتقاد از احضار مردانش پرسیده است «چرا انتقام از ملت می‌گیرید آنها که رشوه داده و تخلف کرده‌اند و پشتیبانی نفوذی داشتند را دستگیر و محاکمه کنید، چرا قائم مقام بانک مرکزی را دستگیر کردید «.

وی مدعی است که قائم مقام بانک مرکزی را تحت فشار قرار دادند و گفتند بگو فلانی پشتیبانی کرده تا تو را آزاد کنیم. او از «فلانی» نامی نمی برد. اما کسانی که این روزها اخبار ایران را دنبال می کنند می دانند که این «ضمیر غایب» کسی جز مشایی نیست. مردی که قدرت سحر رییس هیات دولت را دارد و گویی هزار دستان دولت دهم است.

اما رییس قوه قضاییه از احمدی نژاد می خواهد اینقدر در برابر این نهاد پرسشگری نکند. او می گوید: توجیه‌پذیر نیست که دائماً بگوییم چرا این را گرفتید آن را نگرفتید و یا چرا این را آزاد کردید، خصوصاً این کار از مسوولان پسندیده نیست.

محمود یا صادق؟!

در حالی که احمدی نژاد طی شش سال گذشته می خواسته است انحصار مبارزه با مفاسد اقتصادی را هم به پرونده اعمال خود اضافه کند ، صادق لاریجانی انحصار آن را از آن قوه قضاییه می داند. وی طی دو سالی که ریاست این مسند را بعهده دارد بارها وعده داده که با دانه درشتها مبارزه می کند و آنان را پای میز قانون می کشاند. یکی از همان هزاران وعده ای که تاکنون عملی نشده است. اما باز هم وی مدعی است: البته در بحث مفاسد اقتصادی اخیر بنا بر این بوده حسب وظیفه ذاتی دستگاه قضایی به تمام اضلاع این قضیه بپردازیم و تمام جوانب قضیه بررسی بشود چون ما هم عندالله عهد داریم و هم در نزد مردم این تعهد را داریم که باید به تمام تخلفات رسیدگی بشود و محدودیتی هم ندارد تا هر‌کجا و هرکس این روند ادامه می‌یابد و این وظیفه ماست.

پا بر دم دانه درشتها!

احمدی نژاد که طی چند ماه گذشته بیشترین ضربات را از اصولگرایان خورده است، گمان دارد که آنها می‌خواهند با ایجاد دو و نیم میلیون شغل مقابله کنند، از همین‌رو به دنبال بهانه هستند تا حرکت رو به‌رشد اقتصاد کشور را کند کنند. رشد اقتصادی که دنیا را متحیر کرده است!

او که ید طولایی در افشاگری دارد و «بگم بگم» هایش می رود تا افسانه شود، می گوید: یک عده‌ای صاحب نفوذ که پشتوانه آنها خارج از سیستم قوه مجریه است با زد و بند کارهای خودشان را انجام دادند و سوءاستفاده‌ای انجام شده، اما این را بهانه‌ای کردند تا در کارهای کشور اخلال ایجاد شود.

اما رییس قوه قضاییه که بر روی مفاسد کلان خواص بابصیرت و سرداران چشم پوشیده، ادعا می کند که مردم از ما توقع دارند که ما به وظیفه خودمان عمل کنیم ولی پسندیده نیست‌که ما دائماً این طرف و آن طرف صداهایی بلند کنیم و دستگاه قضایی کشور را تخریب کنیم و فضای ناسالم روانی ایجاد کنیم. البته بنده از روز اول می‌دانستم که وقتی این کار را شروع کنیم آنهایی که پا روی دم‌شان گذاشته ‌شود؛ حتماً صدای‌شان بلند می‌شود این امر واضح و روشنی بود.

نامردی می کنند

صادق لاریجانی بر این ادعاست که برخوردش با دانه درشتها منجر به چنین واکنشی شده است، در حالی که احمدی نژاد می گوید که این قوه به مسئولیت و وظایف خود عمل نکرده و تنها در کار دولت کارشکنی می کند.

احمدی نژاد که یک تنه در برابر برادران لاریجانی ایستاده، می گوید: یک جوری جلوه می‌دهند که تحقیر دولت و سیستم بانکی است و این نامردی است و نامردی هم جواب دارد. کار سیاسی با منافع ملی و اقتصاد جواب نمی‌دهد.

او هم مثل صادق لاریجانی ادعا می کند که از سر و صداهای نمی ترسد و به آنها گوش نمی دهد و کار خود را می کند و به مدیرانش می گوید: از اهداف این سر و صداها این است که نگذارند شما کار کنید یا کار را کند، کنند و یا پیشرفت ایران دچار خدشه شود در حالی که همه می‌دانند این دولت پرچمدار مقابله با اینکارهاست و وارد زد و بندهای اصحاب قدرت نشده‌ایم اما آنها می‌خواهند کارها را سست کنند تا دست کسی به کار نرود.

لات بازی سیاسی

برادران لاریجانی هر چند می دانند که رو کردن پرونده مزارع ورامین جواد لاریجانی می تواند دردسر تازه ای برای آنان ایجاد کند، اما باز هم نمی توانند در برابر این همه زیاده گویی احمدی نژاد سکوت کنند. علی لاریجانی که ریاست قوه مقننه را بعهده دارد اما بدون آنکه نامی از محمود احمدی‌نژاد ببرد٬ از لات‌ بازی‌های سیاسی در جمهوری اسلامی انتقاد دارد و بر این باور است که سیاستمداران، جامعه را دچار آشفتگی روحی نکنند. او که خود را وابسته به خاندانی فرهیخته می داند ابایی ندارد که بگوید این لات بازی ها به این علت است که این شخصیت سیاسی از «فرهیختگی» برخوردار نیست.

حال باید دید طی روزهای آینده ناگفته های چه کسی برای افکار عمومی شنیدنی تر است. سینه پر راز و رمز صادق لاریجانی از » مردان احمدی نژاد» یا اسرار ناگفته احمدی نژاد از «دفتری که نمی خواهد اسمش را ببرد» و «برادران قاچاقچی».

احمدی‌نژاد طی شش سالی که گذشت نشان داده که پشت مردانش را زمین نمی گذارد و این بار هم باز تاکید دارد که «اگر به کسی ظلم شود، پایش می‌‌ایستد و اگر به تک تک مدیران هم ظلم شود، پایشان می‌ایستد»، روزهای پیش رو نشان می دهد میزان ایستادگی این دستاورد «مهندسی آرا» تا چه میزان خواهد بود. آیا برادران لاریجانی خواهند توانست با تهدید هایش او را وادار به سکوت کنند یا باز این احمدی نژاد است که آنان را در زمین دیگری به بازی می گیرد؟ پاییزی که «دانه درشتهایش» را شاید بتوان تا آخرش شمرد.

About arianzolfaghari

I am journalist/Photograph from Iran.

گفت‌و‌گو‌ها

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

آرشیو اخبار روز لطفا روی تاریخ روز کلیک کنید

نوامبر 2011
د س چ پ ج ش ی
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

آمار بینندگان وب نوشت

  • 321,450 آمار کل بازدیدکنندهاتا این لحظه

مصاحبه آرین میرذوالفقاری با تلويزيون زندانيان سياسى- ويژه اول مى و كارگران زندانى- ٢۸اوريل ٢٠١٣

آرین میرذوالفقاری: تنها به آزادی وطنم می اندیشم .

برای مشترک شدن در این وب‌نوشت از راه رایانامه و دریافت آگاه‌سازی درباره‌ی نوشته‌های تازه، رایانشانی خود را وارد نمایید.

به 5,072 مشترک دیگر بپیوندید

آرین میرذوالفقاری :سه شنبه های اعتراضی در مقابل سفارت ننگین جمهوری اسلامی در استکهلم

آتش زدن عکس خامنه ای و خمینی استکهلم توسط مخالفین جمهوری اسلامی جمعه ۱۴ ژوئن ۲۰۱۳

آرین میرذوالفقاری : مراسم باشکوه روز جهانی کارگر ، یک مای ، سوئد 2013

مصاحبه آرین میر ذو لفقاری با مردم تی وی

تظاهرات جهانی جهت آزادی زندانیان سیاسی 5 نوامبر 2011

به فیس بوک من خوش امدید

لطفا از فیس بوک من دیدن فرمائید

صفحه تویتر من

ما را در تویتر دنبال کنید

یوتیوب من دیدن فرمائید

اخرین خبرهای ایران

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: