//
you're reading...
Uncategorized

هشدار شدید حزب الله لبنان به اسرائیل درباره حمله به ایران

در حالی که روز جمعه نيز مقامات اسرائيلی همچنان بشدت مشغول بحث و جدل با يکديگر بر سر حمله احتمالی به سايت های هسته ی ايران بوده اند و در تازه ترين دور جدل های مقامات، نخست وزير و رييس جمهوری اين کشور با يکديگر درگير شده اند، حسن نصرالله، دبيرکل حزب الله در اين روز شديداً به اسرائيل حمله کرد و گفت حمله به ايران بهانه لازم را برای زدن ضربه ای که ايران ۳۲ سال است منتظر آن بوده است، خواهد داد.

حسن نصرالله در سخنرانی به مناسبت «روز قدس»، که تظاهرات حکومت ايران و همپيمانان آن عليه اسرائيل است، گفت که از ۳۲ سال پيش دست حاکميت ايران بی صبرانه برای زدن ضرب شست به اسرائيل می خاريده است و اگر اسرائيل حماقت کرده و بهانه لازم را بدهد، «پاسخ رعدآسای ايران قوی و شجاع» را خواهد گرفت.

حسن نصرالله همچنين با اشاره به عميق تر شدن بحث و جدل آشکار ميان سران اسرائيل بر سر عواقب حمله به تأسيسات هسته ای ايران گفت اين پريدن های سران «رژيم صهيونيستی» به يکديگر، از عمق هراس آنان از قدرت ايران و واقف بودنشان به پاسخ جانانه ای که خواهند گرفت، نشان دارد.

حسن نصرالله که سازمان وی اين هفته ششمين سالروز نبرد موسوم به ۳۳ روزه با اسرائيل را نيز يادآوری می کند، اسرائيل را مورد استهزای شديد قرار داد و گفت اگر نبردی رخ دهد، تلفات طرف اسرائيلی دهها برابر آن «پانصد تلفاتی» است که اهود باراک، وزير دفاع اسرائيل از آن سخن رانده است.

دبيرکل حزب الله لبنان سوگند خورد که گروه وی به تنهايی با شليک راکت و موشک به سراسر اسرائيل دستکم دهها هزار اسرائيلی را «هلاک» کند؛ و به گفته وی، «زندگی ميليونها نفر در رژيم صهيونيستی به جهنم واقعی مبدل خواهد شد؛ چيزی که می تواند چهره اسرائيل را زير و زبر کند».

حسن نصرالله که بخش بزرگی از مردم اسرائيل هشدارهای او را جدی تر از اظهارات برخی از سران اسرائيل تلقی می کنند، افزود که «من به اسرائيلی ها می گويم…تنها کافی است که چند هدف مهم را که معدود هستند و نه بی نهايت، با موشک هايمان بزنيم. همين چند هدف کفايت می کند که زندگی تان يک برزخ غير قابل تصور شود و نه پانصد کشته، که دهها هزار نفر از شما تلف شود».

آقای نصرالله به هدف های خاص و محدود مورد نظرش اشاره ای نکرد اما بنظر می رسد که او از چند نقطه حياتی مانند کوره اتمی ديمونا، مراکز و انبارهای شيميايی و انبار مهم سوخت در بندرحيفا در فاصله ای بسيار نزديک از مرز شمال اسرائيل با جنوب لبنان سخن می گويد.

دبير کل حزب الله لبنان در حالی که بنيامين نتانياهو، نخست وزير اسرائيل و اهود باراک وزير دفاع اين کشور را «ابلهانی مانند اهود اولمرت و عامير پرتز» (نخست وزير و وزير دفاع وقت در زمان شروع نبرد ۳۳ روزه) می ناميد، گفت «ای مردم اسرائيل بدانيد و آگاه باشيد که اين زوج احمق ها کيان و موجوديت غاصب صهيونيستی را به باد خواهند داد و ما هم شجاعت و هم توانايی دفاع از خود را داريم و اگر به ما متعرض شويد، ما منتظر گرفتن اجازه از کسی نخواهيم شد».

به گفته ناظران، اشاره آقای نصرالله می تواند به دولت و ارتش لبنان باشد که حزب الله در صورت تصميم به رفتن به جنگ با اسرائيل، ممکن است که همانند نبرد شش سال پيش تصميم خود را با وجود مخالفت دولت و ارتش لبنان عملی کرده و وارد کارزار نظامی ديگری با اسرائيل شود.

در حالی که حسن نصرالله، همپيمان مهم جمهوری اسلامی ايران، بخش بزرگی از سخنرانی روز جمعه خود را به تهديدهای سران اسرائيل عليه ايران اختصاص داده بود، در همين حال از گفتن اين امر که بخاطر ايران حزب الله وارد نبرد مستقيم با اسرائيل شود، خودداری کرد و درگيری بعدی حزب الله با اسرائيل را تنها برای زمانی ترسيم می کرد که اسرائيل به خاک لبنان حمله کرده باشد.

آقای نصرالله که از کشته شدن به دست اسرائيل در تمامی اين شش سال از مخفی گاهی به پناهگاه ديگری می رود، همانند شش سال گذشته از يکی از مخفيگاههای خود سخن می گفت و اظهاراتش از پرده تلويزيون برای نيروهای حزب اللهی در مراسم «يوم القدس» پخش می شد.

اشاره دبير کل حزب الله به «پانصد تلفات» مورد نظر اسرائيلی ها، سخنان اهود باراک است که در روزهای گذشتهنيز تکرار کرد که يک سند تهيه شده در وزارت دفاع اين کشور حداکثر شمار تلفات وارده به مردم اسرائيل را در صورت نشان دادن واکنشی از سوی ايران به يک حمله اسرائيلی به سايت های هسته ای ايران، پانصد نفر ارزيابی کرده است.

وزير پيشين دفاع شهروندی اسرائيل نيزکه اين هفته پست خود را به وزير جديد واگذار کرد، گفت در سند يادشده احتمال داده شده است که جنگ اسرائيل و ايران يک ماه بيشتر طول نکشد و او نيز شمار ۳۰۰ تا ۵۰۰ کشته را تکرار کرد.

اهود باراک پنجشنبه در آيين ادای سوگند وزير جديد دفاع شهروندی در کنست گفت «ما همه مخاطرات و ريسک ها را می سنجيم؛ ريسک هايی را می کنيم که بتوانيم به حساب آوريم؛ بی گدار به آب نمی زنيم؛ کابينه ۹ نفره وزيران پست های حساس تصميم می گيرد نه مقامات پيشين و نه مردم عادی و با همه احترامی نيز که برای روزنامه نگارها هم دارم، در زمان تصميم گيری برای حمله، آنها محلی از اعراب ندارند».

About arianzolfaghari

I am journalist/Photograph from Iran.

گفت‌و‌گو‌ها

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

آرشیو اخبار روز لطفا روی تاریخ روز کلیک کنید

آمار بینندگان وب نوشت

  • 321,371 آمار کل بازدیدکنندهاتا این لحظه

مصاحبه آرین میرذوالفقاری با تلويزيون زندانيان سياسى- ويژه اول مى و كارگران زندانى- ٢۸اوريل ٢٠١٣

آرین میرذوالفقاری: تنها به آزادی وطنم می اندیشم .

برای مشترک شدن در این وب‌نوشت از راه رایانامه و دریافت آگاه‌سازی درباره‌ی نوشته‌های تازه، رایانشانی خود را وارد نمایید.

به 5,072 مشترک دیگر بپیوندید

آرین میرذوالفقاری :سه شنبه های اعتراضی در مقابل سفارت ننگین جمهوری اسلامی در استکهلم

آتش زدن عکس خامنه ای و خمینی استکهلم توسط مخالفین جمهوری اسلامی جمعه ۱۴ ژوئن ۲۰۱۳

آرین میرذوالفقاری : مراسم باشکوه روز جهانی کارگر ، یک مای ، سوئد 2013

مصاحبه آرین میر ذو لفقاری با مردم تی وی

تظاهرات جهانی جهت آزادی زندانیان سیاسی 5 نوامبر 2011

به فیس بوک من خوش امدید

لطفا از فیس بوک من دیدن فرمائید

صفحه تویتر من

ما را در تویتر دنبال کنید

یوتیوب من دیدن فرمائید

اخرین خبرهای ایران

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: