//
you're reading...
Uncategorized

فرمانده انتظامی استان قم : امروزسرکوب توسط پلیس به دنبال کسب رضایت الهی و اعتماد اجتماعی است

فرمانده انتظامی استان قم گفت: امروز پلیس به دنبال کسب رضایت الهی و اعتماد اجتماعی است و این بارز‌ترین ویژگی است که پلیس قم آن را دنبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار کاظم مجتبایی در جلسه اخوت کارکنان فرماندهی انتظامی استان قم که امروز دوشنبه با حضور نماینده قم در مجلس شورای اسلامی، فرمانده، ‌روسای عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات، معاونین، روسای پلیس‌های تخصصی و کارکنان فرماندهی انتظامی استان قم در محل نمازخانه ستاد این فرماندهی برگزار شد، اظهار داشت: رویکردی که اکنون در فرماندهی انتظامی استان قم دنبال می‌شود هم درون نگر و هم برون نگر است، درون نگر یعنی توجه به اقتدار درونی مجموعه پلیس است به این معنا که فرماندهان، مدیران و تمامی کارکنان باید به زینت نظم و انضباط، تعهد، اخلاق، مردم مداری و امانت داری آراسته باشند، پلیسی می‌تواند اقتدار داشته و مورد اعتماد و اطمینان مردم قرار گیرد که بتواند خودش را به این ویژگی‌ها آراسته کند.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: تلاش‌های وسیعی از طریق رده‌های عقیدتی، حفاظت، آموزش و بصیرت که کارشان تربیت و ارتقاء بینش کارکنان است صورت گرفته تا کارکنان پلیس به سمت این ویژگی‌ها حرکت کرده و متخلق به این اوصاف شوند.

وی ادامه داد: نتیجه این تلاش‌ها کاهش 23 درصدی جرائم کارکنان فرماندهی انتظامی استان قم است و این افتخاری برای فرماندهی انتظامی استان است.

مجتبایی اضافه کرد: در بخش برون نگر نیز توجه خاصی به جرائم به ویژه جرائم خشن به عمل آمده و سعی ما بر این است که هیچ وقت اقتدار قربانی رفتارهای دیگر نشود، اگر ما می‌خواهیم اقتدار بیرونی داشته باشیم باید انضباط ظاهری و باطنی، برخورد جدی با مجرمان و در کار ایثار، امانت داری و صداقت رفتاری داشته باشیم.

فرمانده انتظامی استان قم خاطر نشان کرد: امروز مردم علاقمندند که پلیس مقتدر داشته باشند و اقتدار به صدای کلفت نیست بلکه باید اعتماد مردم را کسب کرد و در مدار انسانیت و ارزش‌های دینی قرار گرفت و از ظرفیت‌های بالای مردمی استفاده کرد.

وی بیان داشت: محوریت فکری و دغدغه پلیس حل مشکلات مردم است، امروز پلیس به دنبال کسب رضایت الهی و اعتماد اجتماعی است و این بارز‌ترین ویژگی است که پلیس قم دارد آن را دنبال می‌کند.

سردار مجتبایی ادامه داد: پلیس قم با این ویژگی‌هایی که در بخش درون و برون نگری عرض کردم از اقتدار قابل قبولی برخوردار است و سطح تعاملاتش با مراکز علمی و دینی در سطح ناجا زبانزد است و از جایگاه قابل قبولی در سطح کشور برخوردار است.

دست‌هایی از داخل و خارج در کار است که امنیت اجتماعی را خدشه‌دار کنند

نماینده مردم قم در مجلس نیز در این جلسه گفت: دست‌هایی از داخل و خارج در کار است که امنیت اجتماعی را خدشه دار کنند و ما باید به کارهای فرهنگی اهمیت بدهیم.

حجت الاسلام محمدرضا آشتیانی افزود: روز اول ذی القعده روز میلاد پرنور حضرت معصومه(س) و یازدهم این ماه روز میلاد با برکت امام رضا(ع) است که این 10 روز مبارک به دهه کرامت نامگذاری شده است.

وی افزود: امام صادق(ع) فرمودند: حرم من و اهل بیت(ع) در قم است در حالی که این بشارت قبل از تولد امام موسی کاظم(ع) ‌و حضرت معصومه(س) بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خدمت کردن در قم به علت اینکه عاصمه تشییع و حرم اهل بیت(ع) است از اجر و ثواب بالائی برخوردار است.

حجت الاسلام آشتیانی خاطرنشان کرد: تقویت درونی برای پلیس بسیار مهم است، تمام اعمال صحیح نشات گرفته از تقوا که‌‌ همان تقویت ایمانی است بروز و ظهور پیدا می‌کند، مومن نزد خدا جایگاه بسیار رفیعی دارد حتی حرمت مومن از حرمت کعبه نیز بیشتر است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: من متانت، کمال و وقار را در سربازان و افسران نیروی انتظامی که نه تنها در سطح استان قم بلکه در کل کشور انجام وظیفه می‌کنند، مشاهده می‌کنم و این نشان از عشق پلیس به اسلام و دین و کشور و ولایت دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام مقتدرانه پلیس قم در جریان فتنه 88 بیان داشت: پلیس قم در جریان فتنه 88 آن چنان مقتدرانه و درایت عمل کرد که فتنه گران نتوانستند دست از پا خطا کنند و این یک واقعیت و حقیقت است.

حجت الاسلام آشتیانی گفت: پیامبر مکرم اسلام فرمودند: نعمتان مکفورتان الامن و العافیه، بنابراین امنیتی را که به واسطه پلیس و کمک مردم ایجاد می‌شود، نمی‌شود شکر آن را بجا آورد و در روایت دیگری آمده است کسی که برای امنیت مردم یک شب نگهبانی دهد ثوابش برابر است با هشتاد سال عبادت که روز‌ها را روزه بگیرد و شب‌ها را نماز بخواند.

وی با اشاره به حوادث خونین روز 17 شهریور و میدان ژاله گفت: جمعیت فراوانی در آنجا جمع شده بودند که عمال شاه مخلوع از زمین و هوا عده زیادی را به خاک و خون کشیدند اما در‌‌ همان حال پیام امام رسید که ما هنوز به اندازه جنگ صفین کشته نداده‌ایم، مردم نیز با اعتقاد و ایمانی که به حضرت امام داشتند ماندند و استقامت کردند و این پیروزی و این انقلاب به ثمر رسید.

حجت الاسلام آشتیانی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: گمان نکنید نعمت‌هایی که به شما داده شده بدون امتحان و آزمایش داده می‌شود بلکه سختی‌های بسیاری کشیده شده است، اگر امنیت نباشد عبادت، اقتصاد، رفاه، رونق و پیشرفت معنا ندارد و همه این‌ها در سایه امنیت حاصل می‌شود، در طول 35 سال سابقه انقلاب ما هر روز بر علیه کشورمان توطئه می‌شود ولی به لطف خدا و پاکی درون ایستاده‌ایم و این استقامت مردم ستودنی است، کشور ایران امروز به جایی رسیده است که اسکتبار در برابر آن ناتوان است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث کشورهای همجوار گفت: شما می‌بینید که اکنون در برخی کشورهای همجوار ما امنیت وجود ندارد، در چند روز گذشته تعدادی از دوستان مجلس شورای اسلامی کشور وارد سوریه شدند و بشار اسد

رئیس جمهور سوریه گفته بود که چقدر به موقع آمدید و این آمدن شما در این وقت باعث دلگرمی ما شد، الحمدالله کشورهای اسلامی امروز دلبسته به نظام و کشور ما هستند.

حجت الاسلام آشتیانی با اشاره به خطبه‌ای از نهج البلاغه گفت: حضرت امیرالمومنین علی(ع) با تجلیل از جنود و لشگریان می‌فرماید: لشگریان و جنود دژ و قلعه محکم برای مردم، زینت حاکمان و والیان و عزت دین هستند و راههای امنیت از طریق این هاست که ایجاد می‌شود و مردم جز به وجود لشگریان نمی‌توانند راحتی و آسایش داشته باشند، بنابراین خداوند به لشگریان ما افتخار داده که عزت و افتخاری برای نظام ولایت و کشور باشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به رواج بدحجابی در کشور افزود: دست‌هایی از داخل و خارج در کار است که امنیت اجتماعی را خدشه دار کنند و ما باید به کارهای فرهنگی اهمیت بدهیم، ‌امروز امنیت اخلاقی که در استان قم وجود دارد حاصل عرق و غیرت دینی و تلاش مضاعف شما است و سایر استان‌ها هم باید از قم الگو بگیرند.

About arianzolfaghari

I am journalist/Photograph from Iran.

گفت‌و‌گو‌ها

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

آرشیو اخبار روز لطفا روی تاریخ روز کلیک کنید

سپتامبر 2013
د س چ پ ج ش ی
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

آمار بینندگان وب نوشت

  • 322,357 آمار کل بازدیدکنندهاتا این لحظه

مصاحبه آرین میرذوالفقاری با تلويزيون زندانيان سياسى- ويژه اول مى و كارگران زندانى- ٢۸اوريل ٢٠١٣

آرین میرذوالفقاری: تنها به آزادی وطنم می اندیشم .

برای مشترک شدن در این وب‌نوشت از راه رایانامه و دریافت آگاه‌سازی درباره‌ی نوشته‌های تازه، رایانشانی خود را وارد نمایید.

به 5,072 مشترک دیگر بپیوندید

آرین میرذوالفقاری :سه شنبه های اعتراضی در مقابل سفارت ننگین جمهوری اسلامی در استکهلم

آتش زدن عکس خامنه ای و خمینی استکهلم توسط مخالفین جمهوری اسلامی جمعه ۱۴ ژوئن ۲۰۱۳

آرین میرذوالفقاری : مراسم باشکوه روز جهانی کارگر ، یک مای ، سوئد 2013

مصاحبه آرین میر ذو لفقاری با مردم تی وی

تظاهرات جهانی جهت آزادی زندانیان سیاسی 5 نوامبر 2011

به فیس بوک من خوش امدید

لطفا از فیس بوک من دیدن فرمائید

صفحه تویتر من

ما را در تویتر دنبال کنید

یوتیوب من دیدن فرمائید

اخرین خبرهای ایران

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: